Okolie penziónu v Bratislave

Aj u nás môžete zaujímavo vyplniť voľný čas! Ponúkame Vám prehľad tých najnavštevovanejších miest v Rusovciach a okolí.

Pamiatky

Okrem toho sa v Rusovciach nachádzal vojenský tábor Gerulata už z čias Rímskej ríše (2. storočie nl.), ktorý tvoril časť Limes Romanus - známej ríšskej hranice. Pozostatky tábora sa zachovali dodnes a historické nálezy z rímskych čias uvidíte v múzeu Antická Gerulata Rusovce. História našej obce siaha do stredoveku, nedávno sme oslávili 800-te výročie prvej písomnej zmienky.

Aj keď kaštieľ v Rusovciach bol finálne dokončený v 17. storočí, prvá zmienka o ňom siaha až do roku 1266. Dnes nádherný a zachovaný biely kaštieľ právom láka turistov. Symetrický s veľkolepými vežami po stranách, Kaštieľ v Rusovciach bol postavený v tudorovskom a neo-gotickom štýle a pripomína anglické romantické sídla z tejto doby.

V Rusovciach sa takisto nachádza napríklad sídlo SĽUKu a dva krásne kostoly.

Relax

Rusovecký kaštieľ sa nachádza v krásnom a rozľahlom parku skvelom na príjemné prechádzky či letný piknik. Lesná cestička vás dovedie nie len k Rusovskému jazeru, ale aj k tým Čuňovským. Ideálne miesto pre oddych - či už plávanie alebo výlet do prírody.

Neďaleké ramená Dunaja ponúkajú možnosť ďalších vodných športov, ako sú vodné skútre alebo člnkovanie.

Naša obec ďalej ponúka bohaté možnosti stravovania a miestnej zábavy.

Šport

V blízkosti nášho penziónu sa nachádza cyklistická a inline dráha s bufetmi, ktorá Vás prevedie desiatkami kilometrov krásnym prostredím Žitného ostrova s prírodnými ramenami Dunaja.

Po tejto dráhe sa dostanete do Rakúska, Maďarska, ale aj do bližšieho Gabčíkova, veľkolepého vodného diela, na ktorom je vybudovaný moderný vodný kanál s možnosťou raftovania a kde sa usporadúvajú rôzne medzinárodné preteky s účasťou svetových špičiek.

Pre aktívnych ľudí je rusovské prostredie ideálne, hlavne na osviežujúci beh alebo svižnú prechádzku po lese, parku, či okolo prírodných jazier. Tento prírodný areál je tak rozľahlý, že sa nemusíte obávať preplnených cestičiek pre bežcov.

V našom penzióne požičiavame tiež bicykle či in-line korčule.